Wyburzanie bloków z wielkiej płyty

Kupując mieszkanie w starym bloku warto byłoby, oprócz sprawdzenia lokalizacji i dogodnego układu mieszkania, ocenić stan techniczny budynku. Wysokie wieżowce z wielkiej płyty projektowane były w latach 70-tych i 80-tych na 50 lat. Niedługo okres ich eksploatacji dobiegnie końca.

Jeśli nadzór budowlany uzna że taki budynek jest niebezpieczny a spółdzielnia uzna, że remont jest nieopłacany może się okazać że wiele starych wysokich bloków zostanie wyburzonych.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy blokowisk na śląsku, gdzie stwierdza się bardzo często liczne szkody górnicze. Problem nie omija również samego centrum śląska: Katowic. Tam również obserwuje się od wielu lat osiadanie terenu. A wysokich wieżowców nie brakuje. Już obecnie ceny mieszkań w Katowicach są praktycznie najniższe w kraju wśród miast wojewódzkich.

Jedno jest pewne: jeśli stare wieżowce zaczną pękać wyburzenia staną się faktem a kruszarka do gruzu w centrum Katowic nie będzie nikogo dziwiła.

Do tej pory jednak żaden wieżowiec z wielkiej płyty nie zawalił się, wyłączając z tego wybuchy gazu. Kto wie jednak kiedy będzie ten pierwszy…

Jedna myśl nt. „Wyburzanie bloków z wielkiej płyty”

  1. Za czasów PRL każdy kto się postarał dostawał mieszkanie po około 5 latach pracy. Po około 5 latach posiadało się LOKAL WŁASNOŚCIOWY.

    Córka, rocznik 1986 kupiła na KREDYT 30 letni mieszkanie w Radomiu… z wielkiej płyty od kobity, która dostała je kiedyś od Państwa.

    To jest sprawiedliwość społeczna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *