Mieszkanie w odnowionej kamienicy

Wśród mieszkań na sprzedaż można wyróżnić także pojawiające się coraz częściej mieszkania w odnowionej kamienicy. Stare kamienice są usytuowane często w bardzo ścisłym centrum co dla wielu kupujących jest olbrzymią zaletą. Stare kamienice posiadają duże pomieszczenia, które dają się łatwo zagospodarować. Dodatkowo są to mieszkania bardzo wysokie: standardem jest wysokość 3-4 metrów. Duża wysokość działa jako „miecz obusieczny”: trudniej nagrzać takie mieszkanie z drugiej strony gdy już zostanie nagrzane to dłużej utrzymuje się temperatura. Dzięki dużej kubaturze takie mieszkanie możemy rzadziej wietrzyć. Mając wysokie mieszkanie możemy zastosować ozdobny sufit podwieszany a każdy rodzaj oświetlenia będzie mniej nas raził w oczy. Chce chcemy urządzić pokój dziecięcy możemy urządzić dziecku łóżko, które będzie znajdowało się w górnej części pokoju a pod łóżkiem wygospodarować np. miejsce do nauki.

2 myśli nt. „Mieszkanie w odnowionej kamienicy”

  1. Stare kamienice były wysokie z uwagi na oświetlenie gazowe. Dziś ta wysokosc mieszkania jest tylko minusem. Oświetleniem punktowym, podwieszanym można bardzo dobrze oświetlić niskie pomieszczenie tzn. takie które ma 2.62 m czyli wg najnowszych norm budowlanych.

    Dodatkowo ogrzewanie podgłogowe zamiast kaloryferów i jest super komfort cieplny.

    1. Zimą w takim mieszkaniu w kamienicy ta się funkcjonować jakoś w 4 osoby na metrażu 56 metrów. W bloku zaraz po zamknięciu okien gdy dzieci zaczną biegać i się pocić robi się zwyczajnie duszno. Przy wyższej wysokości jest większa objętość powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *

Poradnik dla kupujących mieszkanie