Mieszkanie w wieżowcu

Do mieszkań w wieżowcach z reguły nieprzekonane są osoby starsze. Obawiają się one mieszkania tak wysoko z uwagi na trudności w dostaniu się do mieszkania. Wejście a właściwie wjazd do mieszkania na 8 piętro jest z reguły szybszy i mniej męczący niż wejście na 4-te piętro. Oczywiście dzieje się tak za sprawą windy. Sceptycy obawiają się zepsucia windy. Jest to mało prawdopodobne gdy w wieżowcu są przynajmniej dwie windy. Prawdą jest, że w przypadku braku prądu rzeczywiście możemy utknąć w windzie statystycznie zdarza się to jednak niezwykle rzadko.

Warto pamiętać, że zamieszkując w budynku z windą na przynajmniej 2-gim piętrze ponosimy koszty eksploatacji dźwigu. Zazwyczaj proporcjonalnie do piętra na którym zamieszkujemy. Suma opłat jest zależna od ilości zamieszkałych osób i dla 4-ro osobowej rodziny może to być koszt nawet 50 zł.

2 myśli nt. „Mieszkanie w wieżowcu”

  1. Mieszkanie na 11 piętrze w bloku, podróż winą trwa chyba z minutę a wydaje się że trwa 10 gdy ciekawska sąsiadka pyta o 23 w nocy gdzie wychodzisz, czemu tak późno, czy do chłopaka, a z kim się teraz spotykasz a czemu do Ciebie nie przyjdzie, chodzisz do szkoły czy pracujesz jak się uczysz czy w pracy dobrze płacą a moją mamę ciągle pytają jak tam dzieci :/ O B Ł Ę D!

    W niskich blokach prawie się nie rozmawia ze sąsiadami i nie są tacy ciekawscy!

    1. Najgorsze są bloki w których mieszkają zbuntowane nastolatki, tam gdzie mieszkają tylko rodziny z malymi dziećmi bądź starzy ludzie. Ci ostatni potrafia się tylko oburzać na zajmowanie „ich miejsc parkingowych” – bo dziadek z PRL miał pierwszy Maulucha i przyzwyczail się parkować pod klatka bo to „jego miejsce”. Poza tym zero problemów starsi ludzie nawet nie narzekają na płaczące po nocach dzieci czy imprezy gdyż słuch już nie ten 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *

Poradnik dla kupujących mieszkanie