Skończyły się środki na MDM na 2016 rok

Właśnie skończyły się środki w  Banku Gospodarstwa Krajowego na dopłaty do nieruchomości z programu mieszkanie dla młodych. Jest to potwierdzona informacja od pracownika banku przygotowującego tego typu kredytu.

budownictwo-wielorodzinneRealny koniec MDM na nieruchomości z rynku wtórnego

Koniec środków na MDM w 2016 roku oznacza – zdaniem specjalistów – realny koniec środków z MDM na nieruchomości z rynku wtórnego. Dlaczego? Już bowiem teraz są składane wnioski na nowe nieruchomości na rynku pierwotnym (dopiero co budowane przez deweloperów mieszkania). Nikt na rynku wtórnym nie będzie tak długo czekał na sprzedaż nieruchomości.

Spadek cen nieruchomości na rynku wtórnym

Obecna sytuacja to murowany spadek cen nieruchomości na rynku wtórnym. Dodatkowo niedługo wchodzi podatek bankowy, który podwyższy koszt kredytowania. Wyższe koszty kredytowania to niższe ceny.

2 myśli nt. „Skończyły się środki na MDM na 2016 rok”

 1. Potwierdzam. Właśnie wracamy z żoną z banku PKO BP z tą samą informacją.

  Nasze wymarzone mieszkanie, które chcieliśmy kupić sobie w kredyciku na 30 lat od wuja żony, który niegdyś dostał je za darmo przyjeżdżając na Śląsk do pracy na kopalni niestety już jest poza naszym zasięgiem.

  Wujek również się martwi bo jako 49 letni emeryt ma już postawiony nowy dom i chciał sprzedać mieszkanie bo pieniądze potrzebne były mu na płot z kamienia. Ja też się cieszyłem że będzie budował ten płot bo pracuje w tego wuja w firmie (oficjalnie prowadzi ją ciocia, która o niczym nie wie, bon inaczej wujkowi zabraliby 4500 zł emerytury).

  No nic w takim razie byle do 20-stego: terminu zapłaty wujkowi za wynajem (obecnie wynajmujemy to mieszkanie od niego).

  1. Teresa, wdowa po górniku: 4124 netto emerytury, nie przepracowała ani roku + aktualna żonata z innym emerytem górniczym: 5638 zł netto emerytury pisze:

   Ano więc właśnie, górnictwo wybudowało bloki. Teraz macie gdzie mieszkać młodzi i dzięki górnikom macie prace bo ich emerytury napędzają gospodarkę… i jeszcze mi ktoś powie że do górniczych emerytur się dopłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *