Ogrzewanie wody bieżącej

Najdrożej prądem

Najdroższy aktualnie sposób podgrzewania wody to ogrzewanie elektryczne. O ile ogrzewanie wody przepływowym podgrzewaczem jest drogie ale wygodne to nie możemy tego powiedzieć o ogrzewaniu wody broilerem. Ogrzewanie wody bieżącej za pomocą bojlera elektrycznego jest kłopotliwe gdyż nie możemy podgrzać w broilerze małej ilości wody: musimy zagrzać cały bojler. Wbrew pozorom zmiana ogrzewania z ogrzewania bojlerem na ogrzewanie podgrzewaczem przepływowym najczęściej nie jest łatwa: wymagana byłaby wymiana instalacji elektrycznej wewnątrz budynku.

Ogrzewanie miejskie wody

Takie ogrzewanie ma pewne wady i zalety. Jej wadami są:

  • opłata za drugi licznik (licznik ciepłej wody)
  • niekiedy niewystarczająca ciepłota dostarczonej wody
  • zauważalna zwiększona ilość chloru w wodzie ciepłej (by nie dopuścić do rozwoju bakterii, które dobrze rozmnażają się w ciepłej wodzie)
  • coraz wyższe koszty (niekiedy tak wysokie jak przy elektrycznym podgrzewaniu wody)

Zaletami ogrzewania miejskiego są:

  • brak termy, podgrzewacza przepływowego, bojlera czyli brak kosztów w związku z awarią urządzeń do ogrzewania wody i więcej miejsca wewnątrz mieszkania

 

Ogrzewanie gazowe

Ogrzewanie termą gazową wody bieżącej w mieszkaniu jest stosunkowo tanie i wygodne. Musimy jednak pamiętać o regularnych przeglądach termy gazowej by zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednie bezpieczeństwo.

5 myśli nt. „Ogrzewanie wody bieżącej”

  1. NIGDY, NIGDY nie zamieszkam w bloku do którego jest podłączony gaz! Jak byłam dzieckiem sąsiad popił zostawil zupę na gazie zupa zalała piec gaz przestał się palić zaczął się ulatniac sasiad wlaczyl swiatlo byla iskra wszystkie szyby mu wywalilo a u nas tylko jedna bo byly okna pootwierane, szczescie ze to bylo lato bo jakby zima sie cos takiego stalo (okna zamkniete) to strazacy mowili ze bysmy nie przezyli… sasiad dalej pije i mowi nam dzien dobry a my tylko wychodzimy na klatke i wahamy czy nie ulatnia sie gaz :/

    1. Masz jakieś niemiłe doświadczenia bo ja mieszkałem od zawsze w budynkach gdzie był gaz i nigdy nie było żadnych wybuchów czy innych problemów.

  2. Gaz jest stosunkowo bezpieczny w kamienicach, które mają duże powierzchnie i wysokość po 3,5 metra. Natomiast w bloku w którym wysokość to 2,7 mała łazienka gaz jest bardzo niebezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *

Poradnik dla kupujących mieszkanie