Położenie mieszkania względem stron świata

Ułożenie mieszkania względem stron świata ma znaczenie ze względu na przyszłe zużycie energii w celu ogrzewania jak i na nastrój wewnątrz mieszkania. Najgorsze ułożenie to wszystkie okna skierowane na południe: w mieszkaniu będzie zimno i ciemno szczególnie zimą. Najlepsze ułożenie mieszkania pod względem zużycia energii na ogrzewanie to strona południowa, choć latem podczas upałów może być zbyt gorąco.

4 myśli nt. „Położenie mieszkania względem stron świata”

  1. W starym bloku najlepsza strona to mieszkanie środkowe i strona zachodnia. Jeśli w starym nieocieplonym bloku mieszkanie jest od strony południowej w lecie nie da się tam wytrzymać.

    W nowym bloku najlepiej mieć stronę południową rolety zewnętrzne a jak są długie upały to tylko klimatyzacja.

    Oczywiście latem i tak najlepiej mieć stronę południową.

  2. Od roku mieszkam w mieszkaniu na północ. NIGDY WIĘCEJ!!!! Zero światła co z tego, że latem jest chłodniej jak zimą palę oświetlenie 24h na dobę!

    1. Skąd ja to znam. Jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie trzypokojowe od developera i mam tylko jeden pokój, a właściwie kuchnie na zachód. Reszta pokoi to północ. Różnica temperatury jest kolosalna. Ja teraz płacę za ogrzewanie a mój sąsiad, który ma mieszkanie południowe nie grzeje już od połowy lutego (luty w tym roku to temperatury na poziomie 10 st.) i ma cieplej niż ja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *

Poradnik dla kupujących mieszkanie