Ustawa deweloperska

Ustawa deweloperska zwiększa bezpieczeństwo kupujących mieszkanie. O ustawie tej można dokładnie przeczytać w dzienniku ustaw (dokładnie Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz. 1377). W skrócie ustawa ta zmienia tyle, że nabywca mieszkania nie ponosi ryzyka inwestycji deweloperskiej.

Ustawa deweloperska ma również złą stronę: deweloper musi korzystać z większego kredytu bądź inwestować więcej własnych pieniędzy w budowę lokalu. Dlatego ceny mieszkań po jej wprowadzeniu wejściu w życie zgodnie z prawami rynku uległy podwyższeniu.

3 myśli nt. „Ustawa deweloperska”

  1. Czy ta ustawa jest 100% bezpieczna dla konsumenta? Czy jeśli deweloper wybuduje bydynek, który posiada wady techniczne nie muszę odebrać mieszkania a pieniądze zostaną mi zwrócone?

    1. U dewelopera otrzymaliśmy informację że do ukończenia inwestycji nasze pieniądze są bezpieczne. Jeśli mieszkanie lub budynek będzie miał wady techniczne to nie dojdzie do obioru.

  2. Nie wyobrażam sobie zakupu mieszkania od dewelopera. Jak PRYWATNA firma ma odpowiadać za blok?? A co będzie jeśli właściciel tej firmy zamknie ją a dzieci nie będą chciały jej prowadzić? Mieszkanie tylko i wyłącznie w spółdzielni, własnościowe lub TBS ale nigdy w życiu od prywatnego!

    Prywatne firmy to z natury kombinatorzy! Nastawione są na zysk a nie na dobro klienta! Ze znajomych, którzy pracują u prywatnych wszyscy narzekają że wypłaty są nieterminowe albo na umowę o dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTY spam *

Poradnik dla kupujących mieszkanie